Masaż kobiet w ciąży w evi-MED
Masaż kobiet w ciąży to masaż mający na celu działanie odprężające oraz prozdrowotne. Od masażu klasycznego różni się między innymi pozycją ułożeniową, która musi być dla przyszłej mamy bezpieczna i komfortowa, a także stosowaną techniką.
Ciąża to czas, kiedy kobieta zmaga się z wieloma zmianami hormonalnymi. Towarzyszące temu różne dolegliwości, takie jak bóle pleców, stóp, zmęczenie mogą znacznie obniżyć jakość życia.
Z pomocą może przyjść masaż kobiet w ciąży, wykonany przez doświadczonego fizjoterapeutę. Odpowiednio dobrany masaż nie stanowi zagrożenia dla ciąży fizjologicznej tj. ciąży, która przebiega prawidłowo. Jest bezpieczny zarówno dla przyszłej mamy jak i dla dziecka. Masaż dla kobiety w ciąży przynosi wiele korzyści zdrowotnych i poprawia samopoczucie ciężarnej kobiety.
Masaż polega na na masowaniu ciała lub wybranych miejsc, które najbardziej potrzebują rozluźnienia. Dla kobiet w ciąży bardzo relaksacyjny jest masaż pleców lub nóg. Regularnie wykonywany pomaga uporać się z nadmiernym napięciem mięśni. Oprócz tego poprawia krążenie krwi, limfy, redukuje obrzęki, łagodzi bóle kręgosłupa i stawów.
Poliklinika evi-MED nr 1
Rehabilitacja
ul. Bp. Dominika 16-22, Gdynia
Wskazaniami, aby wykonać masaż dla ciężarnych są:
- zespoły bólowe
- bóle kręgosłupa
- stres
- przeciążenia mięśni i stawów
- skłonność do obrzęków
Masaż w ciąży to masaż kierowany do kobiet w ciąży między 3 a 8 miesiącem ciąży. Jest to czas najbardziej bezpieczny w prawidłowej ciąży i można go wykorzystać na stosowanie tej formy relaksu.
Cennik
Terapia w ciąży i połogu (1 wizyta): 155,00 zł
Terapia w ciąży i połogu (kolejna wizyta): 140,00 zł
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Informację o cenach można uzyskać w rejestracji naszych placówek medycznych.
Przeciwwskazania:
Przeciwwskazaniami do wykonania masażu w ciąży są między innymi:
- ciąża zagrożona poronieniem
- krwawienia z dróg rodnych
- cukrzyca
- skaza krwotoczna
- gestoza
- patologie ciąży np.: przodujące łożysko, przedwczesne odklejanie się łożyska i inne
Fizjoterapia w okresie ciąży oraz po porodzie
Wizyta w gabinecie fizjoterapeutycznym w okresie ciąży pozwoli przygotować przyszłą mamę do wysiłku fizycznego podczas porodu. Ćwiczenia oraz nauka odpowiedniego oddechu mogą zapewnić wyższy komfort przebiegu ciąży oraz porodu. Bezpieczną metodą uzupełniającą wizytę jest kinesiotaping, który pozwoli zniwelować dolegliwości bólowe i zabezpieczyć mięśnie brzucha przed nadmiernym rozejściem. Również warto wdrożyć odpowiednie ćwiczenia w okresie połogu, aby jak najszybciej zregenerować się po porodzie i wrócić do swojej kondycji. W przypadku porodu przez cesarskie cięcie istotna jest mobilizacja blizny po cięciu, która nieodpowiednio zrośnięta możne wywołać szereg konsekwencji i zmian w obrębie jamy brzusznej.
Godziny przyjęć fizjoterapeutów
Poliklinika evi-MED nr 1, ul. Bp. Dominika 16-22, Gdynia